Urlop to czas beztroski i odpoczynku od obowiązków – czas relaksu, w którym możemy na pewien okres oderwać się od codziennych problemów. Jednak chwila nieuwagi, nieszczęśliwy wypadek, nagła choroba lub po prostu zwykły pech, mogą zamienić ten beztroski czas w prawdziwy koszmar. Dlatego ubezpieczenie na wakacje to jedna z najważniejszych spraw, o którą należy zadbać przed wyjazdem.

Co zrobić, aby zminimalizować ryzyko i ewentualne konsekwencje choroby lub wypadku, który może przydarzyć się na wakacjach?

Przede wszystkim trzeba zadbać o odpowiednią ochronę ubezpieczeniową. Ubezpieczenie Narodowego Funduszu Zdrowia to absolutne minimum, bez którego nawet nie warto myśleć o podróży. Daje ono gwarancję dostępu do podstawowej opieki medycznej we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Aby korzystać z niego na terenie UE wystarczy wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Można ją otrzymać w dowolnym oddziale NFZ – więcej szczegółów na stronie NFZ.

Europejska Karta Ubezpieczenia to nie wszystko. O czym trzeba wiedzieć wybierając ubezpieczenie na wakacje?

Większość z nas uważa, że jeśli podróżuje po Europie, posiadanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego stanowi wystarczającą ochronę. Ale czy na pewno? EKUZ jest gwarantem zapewnienia podstawowych świadczeń zdrowotnych w krajach Unii Europejskiej. Jednak, co w przypadku, gdy przydarzy nam się coś nietypowego – choroba lub wypadek, wymagające skomplikowanej operacji? Wtedy Europejska Karta Ubezpieczenia może nie wystarczyć. Warto o tym pomyśleć na długo przed wyjazdem i zaopatrzyć się w dodatkowe ubezpieczenie turystyczne. Koszt jest niewielki, a jego posiadanie może oszczędzić wielu kłopotów.

NFZ a ubezpieczenie za granicami Unii Europejskiej

A co, jeśli za cel podróży obraliśmy sobie znacznie oddalone od Unii Europejskiej rejony świata? Ubezpieczenie NFZ, a tym bardziej EKUZ nas nie ochronią. Wtedy zakup ubezpieczenia turystycznego jest wręcz obowiązkowe. Im dalej od Europy, tym większe prawdopodobieństwo zarażenia się egzotyczną chorobą. Wraz z odległością od domu, rosną także koszty ewentualnej opieki medycznej. Nikt z nas chyba nie chce w pamiątce z wakacji przywieźć rachunku na kilkanaście tysięcy złotych za leczenie w zagranicznym szpitalu. Na zdrowiu nie warto oszczędzać, dlatego  lepiej dołożyć kilkadziesiąt złotych, zakupić ubezpieczenie wakacyjne i mieć pewność pełnej ochrony zdrowia, a nawet życia.

Ubezpieczenie podróży – o czym powinniśmy pamiętać?

Pomimo bardzo dużego wyboru, na rynku nie ma najlepszego ubezpieczenia podróży. Optymalna polisa, to taka, która zapewnia nam największą ochronę, a tym samym bezpieczeństwo i komfort odpoczynku. Przy wyborze polisy powinniśmy zadbać, żeby ochrona obejmowała kluczowe dla naszego bezpieczeństwa konsekwencje możliwych zagrożeń. Jeśli podczas wyjazdu planujemy dodatkowo podjąć pracę, koniecznie powinniśmy powiadomić o tym Ubezpieczyciela. Należy również pamiętać o ubezpieczeniu bagażu i ewentualnie sprzętu z którym podróżujemy. Pamiętajmy – ubezpieczenie na wakacje  powinno zapewniać nam maksymalną ochronę i powinno uwzględniać wszystkie aspekty naszej podróży!

Jak wybrać dobre ubezpieczenie na wakacje?

Internet pełen jest firm oferujących ubezpieczenie na wakacje i trudno zdecydować się na wybór najlepszej polisy. Trzeba pamiętać, że Ubezpieczenie powinno zapewniać nam kompleksową ochronę, dlatego warto złożyć wniosek na stronie Awanser.pl. Na platformie można nie tylko wykupić ubezpieczenie dla siebie oraz całej rodziny, ale także polecić ubezpieczenie na wakacje innym np. rodzinie i znajomym i dodatkowo otrzymać prowizję ze sprzedaży polis. Dodatkowo  składając wniosek na platformie Awanser.pl można dopasować  ubezpieczenie do naszych indywidualnych potrzeb i  wybierać optymalną ofertę  spośród produktów wielu Towarzystw Ubezpieczeniowych. Ubezpieczenie na wakacje  oferowane są m.in. przez firmy takie jak: Warta, Inter Risk, Inter Polska, Signal, Iduna, Aviva, Macif, TUW.

Ceny ubezpieczeń są bardzo konkurencyjne, albowiem zaczynają się już od 17 zł.

Zarejestruj się na Awanser.pl i kup Ubezpieczenie na wakacje, które dostosowuję się do Twoich potrzeb.