Ubezpieczenie dziecka

Rodzice mają wybór – ubezpieczenie dziecka w szkole

Ubezpieczenie dziecka to jedna z najważniejszych spraw, które powinniśmy załatwić, przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Co roku w drodze do szkoły, na szkolnych korytarzach, a nawet podczas lekcji, w Polsce dochodzi do prawie 100 tysięcy wypadków. Cześć z nich bywa zupełnie niegroźna, natomiast wiele skutkuje trwałym uszczerbkiem na zdrowiu dziecka, którego leczenie jest bardzo kosztowne i skomplikowane. Zagrożenia nie da się w pełni wyeliminować, jednak można łagodzić jego skutki. Rozwiązaniem, które może dać poczucie bezpieczeństwa zarówno rodzicom, jak i dziecku jest ubezpieczenie NNW.

Ubezpieczenie NNW dziecka zapewnia odpowiednią ochronę finansową

Ubezpieczenie dziecka w szkole od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) to jeden z najskuteczniejszych sposobów na ochronę dziecka. Rodzice mają gwarancję, że w sytuacji, gdy dziecko ulegnie wypadkowi, ubezpieczyciel bezproblemowo zapewni adekwatną opiekę. Dlatego kluczową kwestią jest ubezpieczania wysokiej jakości.Określ swoje potrzeby oraz możliwości i dobierz do nich ubezpieczenie. Więcej można przeczytać w poradniku wydanym przez KNF: „Ubezpieczenia z głową”.

Czy ubezpieczenie dziecka w szkole jest obowiązkowe?

Przyzwyczailiśmy się już do sytuacji, w której każdy rodzic wykupuje ubezpieczenie  dziecka zaproponowane przez dyrektora szkoły. Tak naprawdę nikt nawet nie pyta o jego zakres, sumę ubezpieczenia oraz inne istotne szczegóły. Można powiedzieć, że płacimy za nie „automatycznie” przy okazji innych szkolnych wydatków. Niewielu rodziców zdaje sobie sprawę z tego, że może zrezygnować z grupowego ubezpieczenia w szkole i ubezpieczyć swoje dziecko indywidualnie.

Dlaczego warto ubezpieczyć dziecko indywidualnie?

Wydawać by się mogło, że warunki ubezpieczenia dzieci kupowanego w szkole, ze względu na ilość osób objętych ochroną, jest dużo tańsze i dostarcza lepszą ochronę. Nic bardziej mylnego. Agenci wykorzystują ten stereotyp znacznie zawyżając cenę grupowych ubezpieczeń szkolnych oraz obniżając zakres ochrony, w tym sumę ubezpieczenia. Przeciwieństwo do niego stanowi ubezpieczenie zakupione indywidualnie (np. za pomocą www.awanser.pl). Rozwiązanie to daje rodzicom znacznie większą swobodę. To oni sami, wybierając spośród wielu dostępnych wariantów, mogą decydować o zakresie, wysokości sumy ubezpieczenia, a nawet o składce, jaką zapłacą.

Gdzie znaleźć dobre ubezpieczenie NNW dla swojego dziecka?

Wystarczy wejść na naszą stronę www.awanser.pl. Rodzice znajdą na niej ubezpieczenia oferowane przez czołowe Towarzystwa Ubezpieczeniowe, takie jak: InterRisk, Inter Polska, czy Warta.

Ubezpieczenia można polecać innym rodzicom

Ponadto, dzięki naszej platformie zaradni rodzice mogą sobie dodatkowo dorobić. Wystarczy, że polecą ubezpieczenie np. rodzicom dzieci, z którymi ich pociechy uczęszczają do jednej klasy. Za każde polecenie wypłacana jest  prowizja.

KUP NAJLEPSZE UBEZPIECZENIE. ZARÓB PROWIZJĘ